Никаква организация на движение
Здравейте!
На маркираното място има маркировка, която до колкото съм запозната означава, че велосипедист не е нужно да слиза от колелото при преминаване.
Аз нямам проблем с това. Имате ли вие идея с колко км/ч може да се движи един велосипедист?
Също, това е място където минават и пешеходци. Не е пешеходна пътека. По принцип, местата за преминаване на пешеходци са кръстовищата на улици, където е и забранено да се паркира.
Тук няма нищо, което да организира паркирането. Паркиралите остават метър на велосипедисти и пешеходци да преминават.
От всичкото птгоре има и гениален паркинг на тротоара, където според мен се паркира нелегално имайки предвид разликата в настилката и маркировката на места.
Резултатът е НУЛА видимост за преминаващите автомобили. За да е сигурен шофьор, че няма да блъсне някого трябва да спре. Само, че според мен много шофьори не спират.
Разгледайте хубаво прикачената снимка от isofmap и оправете това недоразумение.


