Канал за ремонт на автомобили на общински терен, който замърсява с канцерогенни масла.
В Люлин 7, зад блок 708 и до училище Индира Ганди, има останала от много години естакада за ремонт на автомобили. Може би по онези години хората са били по-отговорни и са си почиствали след дадения ремонт. Сега всичко около канала е залято с автомобилни масла, захвърлени туби, гуми и други непотребни неща. Естакадата се използва предимно от хора, които не живеят в квартала и най-вече от таксиметрови автомобили. Изпаренията от автомобилните масла са канцерогенни и предизвикват рак. Когато маслото не го изпускат директно в почвата, го събират в стари туби и го изиспват в контейнерите за боклук. Всичко това се намира на метри от детска площадка и училище. За всички живеещи наоколо това е нетърпимо и моля Столична община да предприеме мерки за премахване на тази естакада. През изминалите 3-4 години няколко пъти запалваха боклуците и маслата, понеже самата естакада се задръства и не може да се използва. Тогава всичко наоколо се обгазява с черен и силно задушлив пушек. Тъй като естакадата се намира на общински терен, живущите нямаме право да предприемем мерки за премахването й. Това дори би било с голям финансов ефект при евентуалното предаване за рециклирането й , тъй като това съоръжение е доста масивно.
Пускали сме жалби до Столичния Инспекторат, който е в съседния блок - ефект никакъв.


